IPA Kısa Film Yarışması

ULUSLARARASI PSİKANALİZ BİRLİĞİ FİLM ÖDÜLÜ

SON BAŞVURU:  31 MAYIS 2015

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA), ilk film yarışmasını duyurmaktan memnuniyet duyar. Ödüller, IPA’nın 22-25 Temmuz 2015’te Boston’da gerçekleşecek olan 49. Kongresi’nde dağıtılacak. Ödül töreninde, kazanan ekibin temsilcisine 1000$ değerinde bir çek takdim edilecek. Film, ödül töreninde gösterilmenin yanı sıra IPA websitesinden de izlenebilecek. Konaklama ve uçak bileti dahil tüm masraflar IPA tararfından karşılanacak.

Yarışmanın amacı, psikanalizin dünyada nasıl görüldüğünü anlamak.

Kurallar basit: Psikanalizin temaları üzerine, internet üzerinden geniş bir kitleye ulaşabilecek bir kısa film çekin. Katılımla ilgili herhangi bir coğrafi kısıtlama yok. Yarışma, şu an tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak öğrenciliği devam eden ya da son on yılda orta ya da yüksek öğrenimden mezun olmuş herkese açık.

FİLMİN FORMATI VE İÇERİĞİ

(En fazla) 4 dakika uzunluğunda, İngilizce dil (veya altyazı) kullanan bir film. Filmler orijinal olmalı ve daha önce herhangi bir mecrada yayınlanmamış olmalıdır.

* Bir konuyu önplana çıkarın – çağdaş veya tarihsel olabilir.

* İzleyicilere, yeni ve heyecan verici bir psikanaliz vizyonu sunun

* Psikanalitik kavramları, kendi gözünüzden açıklayın

Dikkat ederseniz, bu çok kapsamlı bir liste değil. Seçiminiz ne olursa olsun, yaratıcı olmanızı teşvik etmek isteriz (mizah, arkaplanda çalan müzik ve dikkatle seçilmiş sahneler daha canlı bir katkıda bulunmanızı sağlayabilir)

Ayrıca, filmde yalnızca telif hakkı olan malzemelerin kullanılabileceğini hatırlatmak isteriz. Filmlerden, televizyondan alınan sahneler ya da arkaplan müziği ancak eser sahiplerinin izni doğrultusunda kullanılabilir. Başvuruyla birlikte yazılı iznin de tarafımıza iletilmesi gerekmekedir.

BAŞVURU YÖNERGESİ

Filminizi YouTube’a yükleyerek başvurabilirsiniz. Yüklemenin ardından, lütfen BAŞVURU FORMUNU doldurun. Lütfen Koşullar ve Kurallar’ı iyice okuduğunuzdan emin olun. Başvuru için son tarih, 31 Mayıs 2015’tir.

DEĞERLENDİRME VE ÖDÜL SÜRECİ

Filmleri, IPA İletişim Komiteleri’nin Websitesi Editoryel Kurulu üyeleri ve bir film uzmanı aşağıdaki kriterler doğrultusunda değerlendirecek. Olumlu değerlendirilen başvurular, IPA websitesinde paylaşılarak açık oylamaya sunulacak. Kazanan film, ödül töreninde açıklanacak.

Değerlendirme kriterleri:

  1. Psikanalizle ilişkisi
  2. Eğitici içeriği
  3. Eğlendirici değeri
  4. Sunum (sinematografi, anlatı, soundtrack, prodüksiyon değerleri)

ÖNEMLİ TARİHLER

* Son başvuru: 31 Mayıs 2015

* Gösterim ve Ödül Töreni: 22-25 Temmuz 2015

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

Lütfen Rhoda Bawdekar-Sebastián ile iletişime geçin: rhoda@ipa.org.uk

Websitesi: http://www.ipa.org.uk/Congress/VideoPrize.aspx

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s